Od pewnego czasu na naszej stronie znajdziecie nie tylko informacje o nadchodzących wydarzeniach w szkole, ale także szereg materiałów edukacyjnych z zakresu porad pedagogicznych, cyberbezpieczeństwa oraz szeroko pojętej edukacji. Dzisiaj polecamy podcast, który porusza zagrożenia związane z używaniem TikToka. Zachęcamy do wysłuchania i podzielenia się swoimi opiniami!
Zagrożenia czekające na młodzież na TikToku!
Edukacja włączająca – Szkoła dla każdego!
Z radością informujemy, że nasza szkoła realizuje edukację włączającą, stawiając na równość i indywidualne podejście do każdego ucznia. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni, w której każde dziecko, niezależnie od swoich potrzeb edukacyjnych, może rozwijać swoje talenty i osiągać sukcesy w nauce.
Budujmy pewność siebie u dzieci!
Kocham mocno babcię i dziadka!
Fragment wiersza Bożeny Formy ,,Kocham mocno babcię, dziadka - to nie żarty, moi mili, dzisiaj im życzenia składam, by sto latek jeszcze żyli...” zapoczątkował obchody Dnia Babci i Dziadka na zajęciach logopedycznych w grupie przedszkolaków. Okazja rzadka, ważna i konieczna świętowania. Dlatego dzieci rozpoczęły ją od nauki wiersza na pamięć. Doskonaliły w ten sposób koncentrację uwagi, prawidłową artykulację i pamięć słuchową. Oczywiście nie zabrakło wzbogacania słownictwa oraz zabaw logorytmicznych, które bardzo uwielbiają. Zwieńczeniem tego wszystkiego było wykonanie laurek. Każda inna, kolorowa, ciekawa. Może nie jeszcze idealna. Nieistotne. Najważniejsze, że cieszy oko każdej babci i każdego dziadka, że płynie z niej: miłość, uśmiech, szczęście. Niech te kartki będą dla Was, drodzy dziadkowie, jak ciepłe promienie słońca w Waszym życiu. Niech każdy dzień spędzony z wnuczętami, to czas pełen radości, przygód i niezapomnianych chwil. Żyjcie nam 100 lat.
Dzień Babci i Dziadka!
Obecność dziadków w życiu wnuków to nie tylko wspólne zabawy, pyszne domowe wypieki czy opowieści z dawnych lat, ale przede wszystkim przekazywanie wartości.
To oni uczą cierpliwości i pokazują, jak cieszyć się małymi rzeczami i doceniać to, co naprawdę ważne.
Nie zapominajmy, jak ważna jest wdzięczność za ich rolę – nie tylko w Dzień Babci i Dziadka, ale każdego dnia. Doceniajmy czas spędzany razem, bo to jeden z najpiękniejszych darów, jakie możemy sobie nawzajem podarować.
Wraz ze wspomnieniem tegorocznego spotkania z Babcią i Dziadkiem składamy Wam najpiękniejsze życzenia, zdrowia, pogody ducha, spełnienia marzeń i wspaniałych wnuków. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
4
Odkrywamy Starożytny Rzym z Cyfrową Szkołą Wielkopolską 2030!
W ramach Projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2030” uczniowie naszej szkoły mają okazję uczestniczyć w comiesięcznych wykładach akademickich prowadzonych przez wybitnych przedstawicieli wielkopolskiej nauki, kultury, sztuki, gospodarki i życia społecznego, w tym szczególnie przez kadry naukowo-badawcze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ich celem jest inspirowanie uczniów do zdobywania wiedzy, dyskusji i krytycznego podejścia badawczego oraz podniesienie kompetencji kluczowych. Zajęcia realizowane są w formule zdalnej.
Tym razem biesiadowaliśmy z klasą piątą w starożytnym Rzymie.
Wielkopolska szkoła – nowoczesność, innowacja, inspiracja!
Projekt Cyfrowa Szkoła Wielkopolska 2030 stawia na rozwój kompetencji cyfrowych nauczycieli, wspierając ich w adaptacji nowoczesnych technologii w procesie dydaktycznym. Jako szkoła już po raz drugi bierzemy udział w projekcie. W ramach projektu organizowane są liczne szkolenia, warsztaty i kursy, które umożliwiają nauczycielom zdobycie umiejętności z zakresu obsługi narzędzi cyfrowych, tworzenia materiałów edukacyjnych oraz efektywnego wykorzystania e-learningu. Doskonalenie zawodowe nauczycieli ma na celu nie tylko podniesienie jakości nauczania, ale także wspieranie innowacyjności, co przyczynia się do lepszego przygotowania uczniów do wyzwań XXI wieku.
Ferie to dobry czas na budowanie relacji z dziećmi i emocjonalne wzmacnianie ich!
Radzenie sobie z emocjami i trudnymi sytuacjami jest kluczową umiejętnością, którą warto rozwijać od najmłodszych lat. Dzieci, ucząc się rozpoznawać i wyrażać swoje emocje, nabywają zdolność radzenia sobie z wyzwaniami, które napotykają w życiu. Pomocne w tym są strategie, takie jak rozmowa o swoich uczuciach, szukanie rozwiązań problemów czy techniki oddechowe w chwilach stresu.
Rodzina odgrywa w tym procesie niezwykle ważną rolę. To właśnie w rodzinie dzieci uczą się pierwszych reakcji na emocje, obserwując zachowania i reakcje rodziców. Wspierające, otwarte na potrzeby dziecka środowisko rodzinne buduje poczucie bezpieczeństwa, które jest fundamentem w radzeniu sobie z trudnościami. Bliskość i zaangażowanie rodziców pomagają dziecku w rozwijaniu odporności emocjonalnej i umiejętności interpersonalnych, które są niezbędne do radzenia sobie z wyzwaniami w dorosłym życiu.
Literackie Pudełko Czarów!
Już w październiku na lekcjach języka polskiego w klasach IV-VI i VIII została wprowadzona innowacja programowo-metodyczna „Literackie Pudełko Czarów”, która odmieniła sposób przyswajania lektur. Innowacja ta ma na celu wzbudzenie zainteresowania i pasji uczniów do czytania poprzez kreatywne podejście do literatury. Uczniowie z entuzjazmem tworzyli makiety Placu Broni, a żeby treści różnych innych lektur zostały lepiej zapamiętane gromadzili „skarby” i umieszczali je w pudełkach. Wykazywali się dużą pomysłowością, planując wystrój pudełka, wypisywali świat przedstawiony, redagowali listy do głównych bohaterów. Dzięki innowacyjnym technikom nauczania, takim jak stacje przędzenia liter, kleksografii, leczenia chorych sprzętów „Akademia Pana Kleksa” dba nie tylko o intelektualny rozwój uczniów, ale też wspiera ich kreatywność oraz radość z odkrywania nowych możliwości. Sztuka tworzenia kolorowych kleksów na papierze, odczytywania ukrytych w nich obrazów, tkanie tekstów z liter, niczym pajęczyna rozwijają wyobraźnię, zdolności artystyczne i spostrzegawczość. Takie podejście do lektur motywuje młode umysły do eksploracji i zdobywania wiedzy w sposób niesztampowy i pełen pasji.
Gratulujemy!
Z całego serca pragnę pogratulować dzieciom, młodzieży oraz absolwentce Alicji Wieczorkiewicz za wspaniały występ podczas Koncertu Noworocznego! Wasza pasja, talent i zaangażowanie włożyły niezatarte ślady w sercach wszystkich, którzy mieli przyjemność Was podziwiać. Alicjo, Twoje osiągnięcia i rozwój artystyczny są inspiracją dla młodszych kolegów i koleżanek. Dziękuję za Waszą ciężką pracę, determinację oraz piękne chwile, które stworzyliście na scenie. Życzę kolejnych sukcesów i niezapomnianych występów w przyszłości!
Rodzicom serdecznie dziękuję za wsparcie.
Maria Pirecka - dyretor szkoły
Gratulujemy!
Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów i absolwentki Alicji Wieczorkiewicz. Serdecznie dziękujemy rodzicom za współpracę. Dzisiejszy wieczór był wyjątkowy i na długo pozostanie w pamięci.
Jednocześnie gratulujemy wszystkim osobom uhonorowanym tytułem „Ambasador Łobżenicy”.
4
Nasze inspiracje warzywno-owocowe!
Projekt eTwinning „Inspiracje warzywno- owocowe” to prawdziwa kopalnia ciekawych pomysłów i inspiracji. Współpraca z partnerami i narzędzie Wakelet, pozwala zapisywać, kolekcjonować i udostępniać materiały w postaci cyfrowej. Dzięki temu klasa I miała możliwość realizować różnorodne, twórcze zadania, które pobudzały ich wyobraźnię, pamięć, myślenie i umiejętność współpracy. Uczniowie nie tylko zmierzyli się z własnymi zadaniami - owocowe memory i ruletka w Wordwall, ale także wyzwaniami zaproponowanymi przez partnerów projektu. Warzywno-owocowe zadania nie tylko bawiły, ale także uczyły, rozwijały umiejętności i pasje młodych odkrywców. To wspaniałe przedsięwzięcie pokazuje, że poprzez zabawę można zainspirować dzieci do nauki i kreatywności, a także budować więzi i współpracę w grupie.
L.G.
Jesteśmy liderem w zakresie wykorzytywania technologii!
Nasza szkoła jest zdecydowanym liderem w zakresie wykorzystywania technologii w edukacji, a tym samym rozwijania kompetencji cyfrowych młodego pokolenia. Właśnie przystąpiliśmy do wyjątkowego Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Digital Wizards”, organizowanego przez Fundację KPMG oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne i Sekcję Informatyki Szkolnej.
Młodzi pasjonaci nowoczesnych technologii: Maciej Holesiński, Wojciech Miler i Jan Ziarnek podjęli się wyzwania „Digital Wizards”, a zatem reprezentują naszą szkołę w programie.
Program ten jest doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy w obszarach takich jak sztuczna inteligencja (AI), cyberbezpieczeństwo, marketing cyfrowy oraz higiena cyfrowa.
Jakie korzyści płyną z udziału w Programie?
Rozwój pasji i umiejętności - uczestnicy pogłębią swoją wiedzę w czterech fascynujących obszarach tematycznych.
Kompetencje przyszłości - program wspiera rozwój kluczowych umiejętności, takich jak komunikacja, współpraca, krytyczne i kreatywne myślenie.
Życzymy sukcesów i dziękujemy za reprezentowanie szkoły!
M.P.
Zapraszamy!
Dziękujemy za to światełko nadziei!
Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi oraz wszystkim zaangażowanym osobom za troskę o przyszłość naszej szkoły. Cieszymy się, że nasza społeczność szkolna jest dostrzegana, a podejmowane działania mają na celu zapewnienie bezpiecznych i komfortowych warunków nauki dla naszych dzieci. Zabezpieczone środki na rozbudowę i poprawę infrastruktury to ogromny krok w stronę lepszej edukacji i rozwoju naszych uczniów. Dziękujemy za wsparcie i inwestowanie w przyszłość młodego pokolenia!
Ta szkoła i jej uczniowie jak i całe środowisko po prostu zasługują na to!
Nie przescrolluj życia. Czasu nie da się cofnąć!
Piosenka dla babci i dziadka od grupy projektowej pt. "Kiedy nasi dziadkowie byli dziećmi"
Nasz projekt eTwinning!
Edukacji globalnej z eTwinning!
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła należy do prestiżowego grona realizującego innowacyjny program Klasy Patronackiej eTwinning. W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie klasy V uczestniczą w zajęciach z dodatkowego przedmiotu „Edukacja globalna z eTwinning”. Głównym celem naszych działań jest kompleksowe przygotowanie uczniów do życia w globalnym społeczeństwie oraz zachęcanie ich do aktywnego udziału w budowaniu lepszego i zrównoważonego świata.
W ramach „Edukacji globalnej z eTwinning” pracujemy w dwóch międzynarodowych projektach eTwinning.
„Young Guardians in Action for the Earth” to projekt o tematyce ekologicznej, w którym uczniowie współpracują z rówieśnikami z Grecji, Bułgarii i Rumunii, wspólnie badając problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska i poszukując rozwiązań na współczesne wyzwania globalne. Współpraca ta nie tylko umożliwia uczniom rozwijanie świadomości ekologicznej, kształtowanie postaw proaktywnych i odpowiedzialnych obywateli świata, ale pozwala również na praktyczne zastosowanie umiejętności językowych, informatycznych i poznawanie innych kultur.
„European Friendship” to projekt, którego celem jest budowanie relacji między uczniami z różnych krajów Europy poprzez wspólne działania. Rozwijane są kompetencje językowe i międzykulturowe, a także promowane wartości takie jak przyjaźń, tolerancja i współpraca. Dzięki realizacji zadań ze szkołami z Czech, Niemiec i Polski uczniowie poznali już swoich partnerów i dowiedzieli się ciekawostek o ich krajach, a także sprawdzili swoją wiedzę podczas wspólnie przygotowanego quizu.
Jesteśmy dumni z tego, że nasza szkoła od lat wyróżnia się w realizacji projektów eTwinning, które otwierają przed uczniami nowe perspektywy. Każdy projekt to kolejny krok w budowaniu nowoczesnej, otwartej na świat szkoły, przygotowującej młodych ludzi do życia w globalnym społeczeństwie.
Zapraszamy!
Archiwum Aktualności