25 stycznia 2024 r. odbył się konkurs historyczny Łobżenica – „Moja mała Ojczyzna”, którego organizatorem było GCK i Izba muzealna w Łobżenicy. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów: Nikodem Janiak, Alan Gapa – kl. IV, Liliana Raszka, Maciej Holesiński – kl. V, Mirosław Kubieniec – kl. VII i Hubert Kubacki, Mateusz Maliszewski z kl. VIII. Z ogromną radością informujemy, iż wszyscy wykazali się rozległą wiedzą na temat Łobżenicy i jej okolic. W gronie nagrodzonych znaleźli się: Hubert Kubacki – I miejsce w grupie klas VII-VIII, Maciej Holesiński – II miejsce, Alan Gapa – III miejsce i Nikodem Janiak – wyróżnienie – wszyscy w grupie klas IV-VI. Tym samym Hubert, Maciej i Alan wygrali jednodniową wycieczkę. Nagrodę specjalną otrzymał najmłodszy uczestnik konkursu Alan Gapa. Gratulujemy sukcesu!
Gratulujemy!
- 2
Już dzisiaj zapraszam do projektu "EduKleks"!
Jako szkoła/nauczyciele wciąż poszukujemy nowych metod i narzędzi, aby zachęcić naszych uczniów do aktywności w procesie nauczania i uczenia się.Od II półrocza rozpoczynamy naszą przygodę z Minecraft Education Edition. Już dzisiaj zapraszam do projektu "EduKleks".Minecraft: Education Edition to specjalna wersja ulubionej gry Minecraft. Uczenie się przez zabawę: Minecraft może być również używany jako narzędzie edukacyjne, ponieważ pozwala uczniom uczyć się różnych koncepcji poprzez zabawę. Grywalizacja: Minecraft oferuje również tryb online, w którym gracze mogą rywalizować z innymi graczami.Grę Minecraft można wykorzystać jako platformę do nauczania różnych przedmiotów i koncepcji, takich jak literatura, historia, matematyka i nauki przyrodnicze. Jest to ciekawe i interaktywne narzędzie, które może być szczególnie przydatne dla uczniów, którzy lubią w wolnych chwilach grać w zwykłą wersję gry.
Czas na zmienę!
Szanowny Nauczycielu! Szanowny Rodzicu!
Jako edukatorzy stoimy obecnie przed bardzo dużym wyzwaniem edukacji dzieci i młodzieży tzw. pokolenia Alfa. Czasami zastanawiamy się dlaczego wcześniejsze metody nauczania i wychowania nie są skuteczne w obecnym czasie. Co robimy nie tak? Dlaczego mimo dużego wysiłku nie ma sukcesów pedagogicznych.
Poniżej prezentuję kilka informacji, które mogą przydać się w procesie nauczania i wychowania zarówno nauczycielom jak i rodzicom.
Dyrektor szkoły
Europejska Odznaka Jakości!
Mam ogromną przyjemność zakomunikować całej społeczności szkolnej, że otrzymaliśmy Europejskie Odznaki Jakości za zrealizowane w 2023 roku projekty eTwinning.
Poniżej wstawiam treść oryginalnej wiadomości otrzymanej z Komisji Europejskiej za jeden z nich:
„Congratulations! You have been awarded the European Quality Label for the work in the eTwinning project "The Heart Of Art". This means that your work, the work of your students and the collaboration with your partners met the Quality Label Framework criteria and received a high score.
As a result, you will receive a certificate which you can print and display in a prominent position in your school. Also, your project will be featured in a special area on the European School Education Platform.
Once again congratulations and we hope you continue organising high quality projects with other eTwinning teachers.
With our best regards,
The eTwinning Team”
Grywalizacja!
Gramatyka wcale nie musi być nudna! Uczniowie klasy szóstej na lekcji języka polskiego niełatwe treści gramatyczne przenieśli na grunt własnej gry edukacyjnej. Instrukcja gry, pole premiowane a nawet karta vip zagościła na planszy GramyBiznes. Zasady gry oraz wszystkie pytania zostały skonstruowane samodzielnie przez uczniów. Pojawiły się treści gramatyczne, ortograficzne i interpunkcyjne. Za błędną odpowiedź uczestnik wykonywał zadanie specjalne. Gratulujemy kreatywności!
Szanowny Rodzicu! Szanowny Nauczycielu!
Pokolenie „Alfa” - co o nim wiemy…
Pokolenie Alfa (ang. Generation Alpha, Gen Alpha) to generacja osób urodzonych w latach 2010-2025, czyli w całości w XXI wieku. Przedstawiciele pokolenia Alfa są w dużej mierze dziećmi Millenialsów i młodszym rodzeństwem generacji Z.
Reprezentanci pokolenia Alfa urodzili się w cyfrowej erze, a ich nauka i zabawa w dużej mierze opiera się na technologiach. Co ciekawe, generacja ta rozpoczęła się w tym samym roku, w którym zadebiutował Instagram, a firma Apple wypuściła na rynek pierwszego iPad’a, czyli w roku 2010.
Jak podaje badanie UKE, niemal wszystkie dzieci w wieku 7-14 lat (97,7%) posiadają telefony typu smartfon. Pokolenie Alfa jest otoczone technologią od urodzenia i postrzega cyfrowe narzędzia jako wszechobecne, a nie jedynie modne akcesoria. Alfy uczą się z aplikacji mobilnych na smartfonach, mediów społecznościowych czy grup internetowych i rzadko sięgają po pilot do telewizora. Nie tylko samodzielnie tworzą content, ale także konsumują go w ponadprzeciętnych ilościach. Z urządzeniem mobilnym w ręku mają moc.
Taki stan może mieć oczywiście wiele zalet, które wiążą się z szybszym opanowaniem cyfrowych kompetencji przyszłości.
Reprezentanci generacji Alfa dorastają w świecie globalizacji, co oznacza, że w większej mierze kształtuje ich kultura masowa, w tym marki, muzyka, filmy i kanały informacyjne znane na całym świecie. Łatwe podróżowanie, czerpanie wzorców z różnych kultur oraz możliwość komunikowania się, która przekracza granice państw i kontynentów, sprawiają, że jest to pokolenie w pełni globalne. A dodatkowo bardziej zróżnicowane rasowo, etnicznie i światopoglądowo niż pokolenie Z.
(Żródło: https://gromar.eu/blog/pokolenie-alfa)
M.P.
Szkolny Klub Wolontariatu!
eTwinning!
Trzy intensywne dni warsztatów trenerskich w Warszawie już za mną. Było pracowicie, intensywnie, inspirująco, ciekawie i zabawnie. Cykl Kolba w całym swoim zakresie. Biuro Krajowe eTwinning Polska dba o rozwój kompetencji swoich trenerów i ambasadorów programu. Bardzo cieszę się, że mam możliwość uczestniczenia w tych szkoleniach.
Osobiście uważam, że każdy dyrektor i każdy nauczyciel powinien przejść takie szkolenie.
Cele warsztatów trenerskich:
- Rozwijanie swoich umiejętności w zarządzaniu czasem prywatnym i czasem pracy, zasobami swoimi i grupy.
- Rozwijanie kompetencji w zakresie pracy z dorosłymi, a tym samym zrozumienie, jak uczą się dorośli.
- Rozwijanie umiejętności w zakresie komunikowania się z innymi/formułowania jasnych i prostych komunikatów/instrukcji.
- Rozwijanie umiejętności w zakresie udzielania informacji zwrotnej w taki sposób, aby nikogo nie raniły/ nie oceniały.
- Rozwijanie swojej kreatywności.
- Rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia.
- Rozwijanie umiejętności kooperacji/współpracy.
- Rozwijanie umiejętności kierowania procesem uczenia się.
- Rozwijanie umiejętności budowania „marki” szkoły/dyrektora/nauczyciela/trenera.
Dyrektor szkoły, czy nauczyciel powinien być cały czas nastawiony na permanentne uczenie się i rozwijanie swoich kompetencji. Trudne, a właściwie niemożliwe jest rozwijanie
u dzieci kompetencji przyszłości, jeśli samemu się ich nie posiada.
Maria P. - Dyrektor i Ambasador eTwinning
Podziękowanie!
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w Konkursie Plastycznym „Barwy Powstania”.
Dziękujemy!
Z głębi serca pragnę wyrazić najszczersze podziękowania nauczycielom: p.Emilii S., p. J.Szcześniak, p. A. Rerek i p. I.Więcław oraz uczniom i rodzicom za udział w uroczystościach 105. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Łobżenicy.
Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało się nam oddać hołd bohaterom Powstania Wielkopolskiego w sposób godny ich pamięci.
Dziękuję serdecznie Harcerzom i Zuchom, drużynowym i rodzicom za przekazanie "Betlejemskiego Światła Pokoju w kościele parafialnym 24.12.2023r.
Jesteście nie tylko źródłem dumy dla naszej społeczności, ale również silnym przykładem wartości, jakie niesie za sobą wolontariat i harcerstwo.
Wszystkim Wam dziękuję za Waszą nieocenioną pracę i życzę dalszych sukcesów oraz satysfakcji z pełnionej misji.
Maria P. - dyrektor.
Gratulacje!
Z głębi serca pragnę gorąco pogratulować p. Lucynie G. i uczniom klasy III oraz ich rodzicom zakończenia projektu eTwinning "Rękawice Życzliwości". Było to niezwykłe przedsięwzięcie, które nie tylko rozwijało umiejętności uczniów, ale także promowało wartości takie jak współpraca, empatia i życzliwość.
Dziękuję p. Lucynie G. za zaangażowanie, profesjonalizm i inspirujące prowadzenie projektu. Pasja do nauczania oraz umiejętność motywowania uczniów z pewnością przyczyniły się do osiągnięcia sukcesu tego projektu.
Uczniowie, jesteście prawdziwymi bohaterami! Wasza twórczość, zaangażowanie i chęć współpracy z rówieśnikami z innych szkół zasługują na najwyższe uznanie. Wasze "Rękawice Życzliwości" stanowią nie tylko piękne dzieło sztuki, ale także symbol solidarności i porozumienia między rówieśnikami.
Mam nadzieję, że doświadczenie zdobyte podczas tego projektu przyniesie Wam wiele radości i inspiracji do dalszych działań.
Życzę Wam wielu kolejnych sukcesów oraz pełnych pozytywnych doświadczeń w przyszłych projektach.
Jeszcze raz gratulacje i dziękuję za Waszą niezwykłą pracę!
Maria P. - Dyrektor i Ambasador eTwinning
Grywalizacja (gamifikacja) w edukacji...
Jest to wykorzystanie elementów gier oraz technik ich projektowania w kontekście niezwiązanym z cyfrową rozrywką. Ma to na celu zaangażowanie uczniów, motywowanie do działania, pobudzenie do nauki i do rozwiązywania problemów.
I am Happy at School!
Już jest projekt eTwinning "I'm Happy at School". Tak jak zapowiadałam wcześniej, zapraszam do projektu uczniów klasy piątej i nauczycieli. Jest to projekt międzynarodowy. Językiem komunikacji jest język angielski. Szkoły uczestniczące w projekcie: Turcja(9), Rumunia(1), Czarnogóra(1), Gruzja(1), Litwa(1), Grecja(1), Jordania(1), Portugalia(1), Bułgaria(1), Albania(1), Włochy(1).
Maria P. - Ambasador eTwinning
Archiwum Aktualności